kartal panel kapı

Yaşadığınız mekanlarda ortamın açılıp kapanmasını sağlayan Kartal panel kapı en iyi hizmeti verebilmek için çalışır. Panel kapılar kullanım açısından oldukça rahatlık veren son dönemin en çok tercih edilen inşaat malzemeleri arasında yer almaktadır.

Panel kapılar gerçek ustalar tarafından montajı yapıldığı zaman evlerde hem görsel açıdan hem de kullanış açısından oldukça farklı bir durum yaşatır. Kapı panellerinin bir araya getirilmesi kapının tam bir görünüm kazanabilmesi için öncelikle ahşap çerçeve meydana getirirler. Panel kapıların kalitesini ortaya çıkaran önemli aşamalardan biri burada kendini ortaya koyar. Çünkü kapı için kullanılan malzemeler kalitesiz bir ağaç malzemesinden doldurulursa, yapılan kapıda doğal olarak kalitesiz olacaktır.

Gittiğiniz yerlerde tanıklık etmişsinizdir. Yamulmuş, kapanmayan kapılar… İşte bunlar içine kaliteli ürün yerleştirilmeyen panel kapılardır. Panel kapıların üretiminde içine konulan ağaç malzemenin önemi çok büyüktür. Çünkü kapının yamulması, dönmesi içindeki kullanılan malzeme oranıyla alakalıdır. Panel kapıların içine pres kağıtları yerleştirilmektedir. Böylece kağıt peteklerin sertleşmesi ile kapı daha da sağlam bir yapıya görünür. Daha sonra bütün bu işlemler bir pres ile sıkılaştırılır. İşin püf noktası da burada yatmaktadır. Yüksek ısı altında yapılan presleme işlemi esnasında tutkal bileşeni de mikser yardımıyla prese ilave edilir. Böylece içine karıştırılan tutkal kemikleşir ve panel kapının çerçeveleri peteklerle birleştirilir.

Panel kapı içerisindeki peteklerin sağlam olması peteklerin arasına sürülen tutkalla doğrudan alakalıdır. Elbette kireçleme yapılırken standartlara uygun yapılması gerekir. Böylece yüksek basınç ve sıcaklığa karşı sağlamlık kazanılmış olur. Bu kullanımı kolay son dönemin en çok tercih edilen yapı malzemelerinden olan Kartal panel kapı ihtiyacına cevap vermektedir. Sizler de kapılarınızı değiştirmeyi düşünüyorsanız ya da satın aldığınız yeni dairenin kapılarını kendiniz tercih etmek istiyorsanız size bu konuda yardımcı olabiliriz.

İlgili Kelimeler: ,

0 (532) 575 30 28 Whatsapp Destek