sultanbeyli panel kapı

Sultanbeyli panel kapılar ahşap çerçevelerden imal edilir. Kapının kalitesi de burada ortaya çıkar. Piyasada seri üretim şeklinde yapılan kapılar ahşap çerçevelerin kalitesi ile farkını ortaya koyar. Çünkü bazı firmalar kaliteden ödün vererek fiyatı düşürmektedir. İşi bilmeyen kişiler kapı montajı yaparken boyutlarıyla oynayarak ölçülerini değiştirmekte, durum böyle olunca da çerçeve iyice daralmaktadır. Bu durumda menteşeler ve kilit yuvalarında büyük problemler meydana gelm17ektedir.

Panel kapılarda önemli konulardan birisi de içine yerleştirilen kağıt peteklerdir. Satın alan müşteriler tarafından oldukça fazla eleştiri alan ve kağıtlar, aslında basit yapı malzemesi değildir. Basit bir anlatımla bir ciltli kitap yapraklarını düşündüğünüz zaman ve bunları presleyerek yapıştırıcı ile sıkıştırıldığını düşündüğünüzde insanların aklından geçen gazete kağıdı gibi malzemeden yapılmış kapı değildir. Aslında Kağıt Petek olarak bahsedilen üst üste sıkıştırılmış ve yapıştırılmış dolgu malzemesi, bütün boşlukları tamamen sımsıkı doldurarak sağlamlaşmıştır. Böylece kapı meydana gelmektedir. Çünkü petekler üst üste konulduktan sonra hazırlanan kapı prense yerleştirilir, üzerine sıcak pres yapılarak özel bir tutkal sayesinde yapıştırılır. Ancak öncesinde hamur ve tutkal mikserle iyice karıştırılır, daha sonra pres tutkalı meydana getirilir. Sıcak olarak temas eden tutkal sayesinde kapı iyice kemikleşir ve ahşap çerçeve peteklere tamamen yapıştırılır.

Ancak bu anlatılanlar bütün firmaların aynı şekilde panel kapı ürettiği anlamına gelmez. Çünkü baştan savma çalışan firmalar da mevcuttur. Kaliteli malzeme koyup koymadıkları belli olmayan firmalar da mevcuttur. Kapı içine konulan petek sayısı da tutkal kalitesi basıncın etkisi gibi birçok etken kapının kalitesini meydana getirir. Eğer bütün bu işlemler sistematik bir şekilde yapılmıyorsa elbette kanın kapının kalitesi de düşük olacaktır. Sultanbeyli panel kapı hizmeti veren firmamız sektörde önemli bir yer edinmiş firmalardan biridir. Sizler de kapı ihtiyacınızın gidermek için firmamızdan güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

İlgili Kelimeler: ,

0 (532) 575 30 28 Whatsapp Destek